fakturzystka

Fakturzystka

Posted by

Jak wiadomo rozrachunkami w firmie zajmuje się księgowy. Pilnuje on właściwego księgowania, przychodów i rozchodów firmy oraz utrzymuje stały kontakt z właściwym urzędem. Niektórzy księgowi zajmują się także sprawami kadrowymi. W większych firmach kadrami zajmują się specjalne działy, temu przeznaczone. Jednak w niektórych firmach księgowe zajmują się tylko rozrachunkami a nie wystawianiem faktur. Często taka sytuacja ma miejsce w firmach zajmujących się sprzedażą, ponieważ fakturę najczęściej wystawia się w momencie zakupu lub wysyłki danego towaru, a księgowa nie jest obecna przy każdym zakupie. Taka sytuacja ma też miejsce w firmach usługowych, które wykonują dużo usług i muszą często wystawiać faktury wraz z innymi dokumentami. Takie firmy zatrudniają fakturzystów lub fakturzystki.

Ostatnio zapotrzebowanie na fakturzystkę zgłosiła firma usługowa z miejscowości Szlichtyngowa w województwie lubuskim. Praca w Szlichtyngowej była dostępna dla osób posiadających doświadczenie w fakturowaniu. Zakres obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy polegał na poprawnym wystawianiu faktur z terminem i forma płatności ustalonej z klientem, dbanie o poprawność danych klienta w bazie firmy oraz uzupełnianie i aktualizacje tych danych a także wysyłkę faktur i innych niezbędnych dokumentów pocztą tradycyjna, mailową lub faksem.

Niby praca nie jest trudna, jednak jest bardzo odpowiedzialna. Błąd w wystawieniu faktury może wywołać poważne konsekwencje i być podstawą do braku zapłaty za wykonane usługi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *