dynamiczne zmiany w lubuskim

Dynamiczne zmiany w lubuskim

Posted by

Kiedy przeanalizujemy dane dotyczące spadku bezrobocia na przestrzeni ostatnich miesięcy szybko przekonamy się iż województwo lubuskie wiedzie prym jeśli chodzi o dynamikę zmian. Jak widać mieszkańcy szybko umieją się zaadoptować do nowych warunków i stwarzanych możliwości dla osób chcących podjąć pracę lub własną działalność.

Praca w Kostrzynie jaka obecnie jest dostępna to głównie samozatrudnienie, niemniej również stanowisk pracy w zorganizowanych zakładach pracy przybywa. Potrzebny jest personel o profilu handlowym jak i obsługowym. Do pracy w obsłudze klienta nie są potrzebne szczególne kwalifikacje. Kostrzyn boryka się z problemami rynku pracy od dawna. Dużą ulgę przyniosła emigracja zarobkowa, jednak nie wszystkim. Na szczęście wśród mieszkańców nie brakuje osób przedsiębiorczych, a władze starają się zabiegać o inwestorów jak również mieszkańców, by mogli zostać w mieście i swobodnie zarabiać na siebie, swoje rodziny.

Rozmaite instrumenty do walki z bezrobociem są wykorzystywane jako pomoc wszystkich, którzy są zdeterminowani do pracy. Przede wszystkim wykorzystuje się potencjał wiedzy i możliwości edukacyjnych bezrobotnych. Oferując im szkolenia, możliwość zmiany i podniesienia, poszerzenia kwalifikacji stara się zapewnić konkurencyjność na rynku pracy osobom w każdym wieku, również po dłuższej przerwie w zatrudnieniu. To ważne działanie aktywizujące mieszkańców, pracowników i pracodawców zarazem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *