dobre studia a praca

Dobre studia a praca

Posted by

Nie zawsze ukończenie dobrych studiów jest gwarantem otrzymania dobrej pracy. Wynika to po prostu z charakterystyki rynku pracy – co komu po dyplomie inżyniera, gdy w mieście, gdzie chce się podjąć pracę nie ma takich miejsc pracy? Dobre studia prawnicze czy lekarskie nie zagwarantują, że w małej miejscowości znajdzie się dla nas praca. Często to my sami mając odpowiednie wykształcenie musimy założyć firmę i stworzyć nowe miejsca pracy dla innych.

Niestety ponieważ dobra praca w Sławie jest rzadkością, wielu młodych wyjeżdża na studia do dużych miast. Tam stawiają na dynamiczny rozwój kariery, dzięki czemu szybko zdobywają wykształcenie, a w międzyczasie podejmują się różnych prac. Dzięki temu udaje im się zdobyć doświadczenie niezbędne do rozwoju kariery.

W dużych miastach ukończenie dobrych studiów to klucz do kariery. Tylko dzięki odpowiedniemu wykształceniu można starać się o posadę, na którą wymaga się wykształcenia, znajomości języków czy obsługi specjalistycznych programów. W dużych miastach jest bardzo duża konkurencja na takie stanowiska, a zatem musimy się dobrze postarać, by tę konkurencję wyprzedzić swoją wiedzą i umiejętnościami.

W małych miasteczkach sprawdzają się raczej koneksje, pracowitość i umiejętność dopasowania się do danego stanowiska. Nie zawsze stanowisko obejmuje ktoś ściśle wykształcony w tym kierunku, ale może to być ktoś, kto po pewnym czasie doskonale wpasował się w specyfikę danej pracy. W małych miastach nie ma też tak dużej konkurencji o pracę, bo ci, którzy mogli ją stanowić – pojechali walczyć o pracę do większych miast.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *