studia

Czy potrzebne jest wykształcenie by dobrze zarabiać?

Posted by

Wykształcenie jest jedną z rzeczy, o którą nasi rodzice zawsze nam zawracali głowę, czego my jako dzieci nie mogliśmy nigdy zrozumieć i uważaliśmy, że jest tyle ciekawszych rzeczy do roboty niż nauka. Gdy natomiast dorastamy, robimy swoim dzieciom dokładnie to samo, co nasi rodzice – nakłaniamy je wszelkimi sposobami, by spędzały czas nad książkami, bo tylko to może przynieść spodziewane rezultaty.

Rzeczywiście, wykształcenie jest nam bardzo potrzebne w życiu, nie tylko po to, by znaleźć dobrą pracę. Człowiek po studiach jest dużo bardziej obyty w świecie, dużo lepiej radzi sobie z trudnymi wyzwaniami, niż człowiek, który nigdy nie musiał robić rzeczy niemożliwych na ocenę. Studia są ważne, ponieważ uczą nas wytrwałości, podejmowania wyzwań, umiejętności poszukiwania rozwiązań do wynikłych problemów. Być może znajdzie się też dobra praca w Kostrzynie nad Odrą, ale to nie zdobycie ciepłej posadki powinno być priorytetem, gdy decydujemy się podjąć studia.

Studia oprócz zawodu uczą też ogłady, umiejętności wysławiania się, prezentowania publicznie swojego stanowiska, dyskutowania i argumentacji. Te wszystkie cechy są bardzo przydatne każdego dnia w życiu codziennym. To prawda, że są zawody, w których można bardzo dobrze zarabiać nie mając wyższego wykształcenia. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy chcemy całe życie pracować ciężko tylko dlatego, że nie chciało nam się za młodu pójść na studia? Ważne jest, aby pracować mądrze, a nie ciężko – i właśnie wyższe wykształcenie pozwala to osiągnąć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *