CV znajdzie Ci pracę

CV znajdzie Ci pracę

Posted by

Szukasz pracy w Warszawie? A może w Koziej Wólce? Interesuje Cię praca na Śląsku, a może praca w Gubinie? Bez znaczenia, naprawdę, bez znaczenia. Niezależnie od miejscowości w jakiej chcesz rozpocząć zatrudnienie jedna rzecz jest niezmienna. Musisz mieć idealne CV.

Rynek pracy nie lubi niedociągnięć.  Rekrutujący to ludzie. Ich przełożeni również patrzą im na ręce i często odrzucają zaproponowanych kandydatów oceniając książkę po okładce.

Napisz życiorys zawodowy który da Ci pracę. Zadbaj o chronologię- na front wysuń ostatnie doświadczenia- to one mają największy wpływ na Twoje aktualne kompetencje. Pracodawcę nie będzie obchodziła Twoja podstawówka więc usuń ją z rubryki „wykształcenie”. Pozostaw ją tylko wtedy kiedy ma coś wspólnego z branżą. Np chodziłeś do szkoły sportowej, a pracy szukasz jako trener. Wpisz informacje o skończonych kursach, szkołach podyplomowych i policealnych. Napisz także o tych które teraz robisz. Pracodawca zobaczy, że pracujesz nad kwalifikacjami.

Opisz krótko  zakres obowiązków w poprzednich firmach. Stanowiska często nazywane się nieadekwatnie do tego co faktycznie się wykonuje.

Elementem przez który aplikacje zostają odrzucone potrafi być zdjęcie. Nie chwal się tym, że potrafisz używać selfie sticka czy byłeś w Egipcie w te wakacje. Fotografia musi być profesjonalna, oficjalna i w miarę aktualna. Nikt nie uwierzy,  że masz 30 lat doświadczenia zawodowego a wyglądasz jak nastolatka. Jeżeli nie masz pewności czy jest właściwa to jej nie zamieszczaj. Powodzenia!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *