Małe miejscowości są często pełne nudy i beznadziei, nie dają też wielkich nadziei na zrobienie kariery w rodzinnej miejscowości. W zasadzie jedyne, na co możemy tutaj liczyć, to minimalna krajowa zarabiana w sklepie spożywczym, czyli w branży, z którą nie wiązaliśmy nigdy swojej przyszłości, i która nie daje nam satysfakcji. Niestety, nie zawsze w życiu człowiek robi tylko to, co sprawia mu przyjemność – czasem trzeba się podejmować zadań, które są trudne, meczące i słabo płatne, choćby po to, by mieć się za co utrzymać podczas gdy będziemy poszukiwać wymarzonego zatrudnienia.

Dobra praca w Kostrzynie może się znaleźć nawet w takim sklepie czy restauracji – wszystko zależy od tego, jakie są nasze preferencje, ambicje i co dla nas liczy się najbardziej. Jeśli zmuszeni jesteśmy ze względów rodzinnych pozostać w rodzinnym Kostrzynie, wówczas nie mamy większego wyjścia, jak tylko znaleźć tutaj stabilną, choć nawet mało dochodową pracę na miejscu. Trzeba przyznać, że taka praca jest o tyle dobra, że pozwala redukować koszty dojazdów do większego miasta, a także koszty utrzymania – nie musimy wynajmować mieszkania w obcym mieście, mieszkamy przy rodzinie, a tym samym możemy być dla niej prawdziwym wsparciem.

Dla młodych ludzi z Kostrzyna ciężko jest zrezygnować z marzeń o wielkim mieście i karierze, ale pamiętajmy, że nie zawsze opuszczenie miasta rodzinnego równa się karierze – często ci pracujący w dużych miastach żyją dużo ciężej niż młodzi z małych miasteczek wśród swoich bliskich, w spokojnych warunkach.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. W małym mieście są duże mniejsze koszty utrzymania. Jak ktoś bardzo chce to też może się tutaj rozwijać i robić karierę. Wystarczy inwestować w swój rozwój i brnąć do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *