Poszukiwania pracy najlepiej jest rozpocząć od wnikliwej analizy swojego CV. Postarajmy się popatrzeć na nie oczami swojego potencjalnego pracodawcy, czyli bardzo krytycznie i obiektywnie. Jeśli w CV jest dużo pozycji, które niewiele wnoszą do tego, co faktycznie umiemy, raczej je sobie odpuśćmy. Przykładowo, udział w międzynarodowej wymianie nie będzie niczym szczególnym dla pracodawcy, który szuka sprzedawcy do sklepu z ubraniami. Z kolei sformułowania takie jak „pracowity, odpowiedzialny, przyjacielski” – nie mówią tak naprawdę nic konkretnego o Twoim stylu pracy.

Czasem trafia się ciekawa praca w Kostrzynie, dlatego warto regularnie przeczesywać takie ogłoszenia i wysyłając na nie swoją aplikację, po prostu sprawdzić czy profil ogłoszenia zgadza się z tym, co mamy wpisane w swoim CV. Jeśli nie – wystarczy troszkę podrasować swój życiorys, oczywiście wpisując tam same fakty, nie kłamiąc. Lepiej nie aplikować na ogłoszenia, które wymagają bardzo konkretnych umiejętności, na przykład posiadania prawa jazdy lub dobrej znajomości niemieckiego, jeśli tych umiejętności nie posiadamy – wówczas tracimy czas pracodawcy i swój własny na cos, co się najprawdopodobniej nie uda.

Dobrym rytuałem jest codzienne poranne przeglądanie ogłoszeń w internecie i prasie, a także analizowanie lokalnych wiadomości, które często podają wzmianki na przykład o rozbudowie oddziałów danej firmy, budowie nowej filii jakiejś firmy, zmianach odnośnie płacy minimalnej, i tym podobne. Jeśli już poszukujemy pracy – róbmy to z głową, nie aplikując tylko na losowo wybrane oferty pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *