bądź najlepszym sprzedawcą

Bądź najlepszym sprzedawcą

Posted by

Sprzedawanie produktów to nie lada sztuka! Przekonać się o tym miał okazję każdy, kto choć raz pracował w handlu lub pokrewnej branży. Aby sprzedać coś, nie wystarczy wystawić tego w miejscu sprzedaży i opatrzyć ceną. Nie zawsze wystarczy też atrakcyjna cena. Istotą sprzedawania jest sprawienie, by ludzie pożądali przedmiotu, który im zaprezentujemy w normalnej cenie – a nie dlatego, że jest to produkt o połowę tańszy niż normalnie.

Dobry sprzedawca to ten, który potrafi wyczuć intencje klienta – wie, kiedy przyszedł on w poszukiwaniu konkretnego produktu, a kiedy chce się tylko rozejrzeć – i w obu przypadkach sprawi, że klient nie wyjdzie ze sklepu z pustymi rękami! Czasem jedyna praca w Nowym Miasteczku jaką można znaleźć to praca sprzedawcy. Nie należy jej spisywać na straty – jeśli uda nam się znaleźć pracę sprzedawcy, to weźmy się za nią jak należy. To znaczy – poznajmy dokładnie produkty, jakie sprzedajemy. Nie wszystko możemy przetestować na sobie, jednak niemal wszystko przetestowali już kiedyś inni – znajdźmy opinię produktów w internecie, poznajmy ich słabe i mocne strony, nauczmy się pod tym kątem reklamować dany produkt.

Gdy opanujemy tę trudną sztukę, będzie nam o wiele łatwiej pomagać w wyborze produktu dla klienta. Będziemy w stanie doradzić mu fachową wiedzą, dopasować produkt do jego potrzeb. Dodatkowo, niech nasza energia i pasja podczas mówienia o tym produkcie zachęci klienta do tego, by go kupić – co więcej, by kupić więcej niż tę jedną konkretną rzecz, po którą przyszedł!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *